Lokale

Urimet për festën e Kurban  Bajramit

Urimet për festën e Kurban Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, shfrytëzoj rastin që në emrin tim personal dhe në emër të Partise Liberale Demokratike gjithë qytetarëve të konfesionit islam t'ua uroj këtë festë madhështore duke dëshiruar që kjo ditë të je

25.Oct.2012 09:58
Përfaqësuesit e shoqatës „Vatra“ priten në AKR

Përfaqësuesit e shoqatës „Vatra“ priten në AKR

Përfaqësues të Aleancës Kosova e Re u takuan me drejtuesit e shoqatës  së të  shpërngulurve  shqiptarë nga Lugina “Vatra” me seli në Gjilan .Të pranishëm në këtë takim ishin kryetari i shoqatës Sejdulla Kadriu, si dhe anëtarë

24.Oct.2012 14:16
Testimi për kursin e gjuhës serbe mbahet të hënën

Testimi për kursin e gjuhës serbe mbahet të hënën

Shërbimi i Trupit koordinues i Qeverisë së Republikës Sërbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, lajmron kandidatët të cilët kanë aplikuar për shkollën e gjuhës serbe se testimi i obligueshëm do të organizohet të hënën 2

24.Oct.2012 11:45
Presheva e Buajnoci pika grumbulluese të mbeturinave

Presheva e Buajnoci pika grumbulluese të mbeturinave

Komuna e Preshevës do të përfitojë transfer stacionin për grumbullimin e mbeturinave, për të cilat  janë shpërndarë edhe brushura ku sqarohet se i gjithë projekti do të jetë sipas standardeve dhe konventave të BE-së, raporton tvp.

24.Oct.2012 08:48
Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Kuvend

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Kuvend

Për nesër është caktuar edhe seanca e rradhës e Kuvendit Komunal të Bujanocit, ndërkaq opozita shqiptare ka konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në kuvend, po ashtu ka dalë edhe me një kumtesë të përbashkët ku thuhet se opozita nuk do ta mb

23.Oct.2012 18:35
Presheva në festë në pragë të Kurban Bajramit

Presheva në festë në pragë të Kurban Bajramit

Këshilli i Bashkësisë Islame në Preshevë në bashkëpunim me komunën e Preshevës, Qendrën e Solidaritetit dhe Avancimit, si dhe Forumin Rinor Islam në Preshevë do të organizojnë manifestim për Kurban Bajramin „Manifestimi qendror

23.Oct.2012 00:13
Bujqve nga Presheva i dedikohen 55 mëshqerra gjermane

Bujqve nga Presheva i dedikohen 55 mëshqerra gjermane

Të shtunën ka arrit nga Gjermania kontingjenti me 55 mëshqerra të cilat i dedikohen bujqve në Preshevë. E tipi simental i mëshqerrave prodhojnë 22 litra qumësht në ditë ose sipas ekspertëve 6,600 litra në vit, raporton tvp. Por ky kon

22.Oct.2012 22:45
Javë festive për Malësinë e Bujanocit

Javë festive për Malësinë e Bujanocit

Qytetarëve të Malësisë së Bujanocit, nga kryetari i komunës Nagip Arifi iu kishte premtuar se para festës së Kurban Bajramit, rruga e nisur një muaj më parë do të asfaltohet. Ashtu siç u premtua dhe u bë! Pa dyshim se kjo javë do t

22.Oct.2012 16:10