Kuvendi i Bujanocit aprovon propozimin për shpalljen “Qytetar nderi”, ministrin Gent Cakaj
Lokale

Kuvendi i Bujanocit aprovon propozimin për shpalljen “Qytetar nderi”, ministrin Gent Cakaj

16.Nov.2020 12:36
0

Këshilltarët e kuvendit komunal  të komunës së Bujanocit në seancës e katërt votuan propozimin për shpalljen “Qytetar Nderi”, ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj. 

“Mbështetja e tij e pashoq për komunën e Bujanocit dhe qytetarët e saj në fusha të ndryshme dhe bashkëjetësimin e vlerave pro-evropiane e bëjnë “Qytetar Nderi” për nderin e respektin që ia kushtojë një komune të vogël e krejt të harruar nga gjithë ata që kishin obligime institucionale për ta mbështetur.Duke pasur parasysh angazhimin dhe përpjekjet e tij për të përmirësuar situatën ekonomike në komunën tonë, bashkëpunimin e pakushtëzuar në të gjitha fushat e tjera, besoj dhe jam i bindur se Ministri Gent Cakaj është i denjë të jetë mbajtës i titullit “Qytetar Nderi” i Komunës së Bujanocit”, theksoi mes tjerash Enver Ramadani, kryetar I kuvendit komunal. 

Me 25 vota për asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur o votua ky propozim që duhet të miratohet nga ministria përkatëse e Republikës së Serbisë./Titulli.com/

Komuna e Bujanocit shtrëngon masat ndaj Covid-19
Pse nuk duhet të karikoni telefonin tuaj në makinë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration