Kosova miraton kuota për specializim të kuadrove shëndetësore nga Lugina e Preshevës
Lokale

Kosova miraton kuota për specializim të kuadrove shëndetësore nga Lugina e Preshevës

02.Oct.2022 18:29
0

Ardita Sinani, këshilltare e kryeministrit Albin Kurti ka përmes një teksti në Facebook ka njoftuar se janë miratuar kuota nga Qeveria e Kosovës për specializim të kuadrove shëndetësore nga Lugina e Preshevës.

Postimi i plotë në Facebook nga Ardita Sinani:

LAJM I MIRË 

Miratohen kuotat për specializim të kuadrove shëndetësore nga Lugina e Preshevës në Republikën e Kosovës.

Kjo në bashkërendim me Ministrinë e Shëndetësisë.

Degët e miratuara në këtë afat janë: kirurgjia abdominale, mjekësia familjare, anesteziologjia dhe toksikologjia.

Në të ardhmen do të miratohen edhe drejtime tjera

Vazhdojmë bashkë.

Kryeministri Kurti fton shqiptarët që jetojnë në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë (video)
Hill: S’ka analogji me Ukrainën, Putinit s’i intereson Kosova
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration