Komuna e Bujanocit kampion për numrin e papunësisë (statistika) Foto: Sheshi i qytetit Bujanoc
Lokale

Komuna e Bujanocit kampion për numrin e papunësisë (statistika)

08.Dec.2022 08:30
0

Të dhënat zyrtare nga Shërbimi Nacional për Punësim (SHNP) tregojnë se  në komunën e Bujanocit janë të regjistruar  4 mijë qytetarë të papunë në kët shërbim.

Sipas këtyre të dhënave statistikore për muajin tetor të këtij viti janë publikuar të dhënat për 3978 persona të papunë.

Gjatë muajit tetor janë regjistruar 198 të papunë dhe janë punësuar 56 persona në komunën e Bujanocit.

Vraja, me dyfishin e banorëve, ka vetëm 1000 të papunë, ndërsa Presheva është në vendin e dytë në rreth me 4111 banorë në të dhënat e Shërbimi Nacional për Punësim.

Në rrethin Pçinjës, 19822 qytetarë kërkojnë punë përmes Shërbimi Nacional për Punësim/Titulli.com/

 

Dy shpërthime me shok bomba në Mitrovicë të Veriut
Petkoviq: Serbia do të shqyrtojë dërgimin e forcave të saj në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration