Intervista

Shqiptarët interesohen për të mësuar gjuhën serbe

Shqiptarët interesohen për të mësuar gjuhën serbe

Konkursi i hapur nga Trupi Koordinues i “Shkollës së gjuhës serbe” ka  hasur në interesimin e të rinjtë shqiptar që dëshirojnë të pasurojnë “fjalorin” e tyre edhe me një gjuhë. Gjatë një interviste për Titullin, këshillta

20.Sep.2013 01:09
Fakulteti ekonomik në Bujanoc, pranon 86 studentë

Fakulteti ekonomik në Bujanoc, pranon 86 studentë

Ermal Rexhepi,  koordinator në Fakultetin Ekonomik të Suboticës-dega në Bujanoc,në një  intervistë për portalin informativ Titulli,  thotë se interesimi për të studiuar është i madh dhe se është bërë kërkesa para një viti edhe p

08.Sep.2013 15:57
Një modele nga Lugina që synon famën e Merlin Monros

Një modele nga Lugina që synon famën e Merlin Monros

Shqiptarja, 17 vjeçare Emine Gashi qe pozon për kompaninë e njohur H&M vazhdon studimet në Suedi dhe vjen nga fshati Tërnoc i komunës së Bujanocit, ajo njihet me emrin Emmy Gashi. Sukses i saj ne fushën e modës konsiderohet edhe pasuri e

28.Aug.2013 23:01
Abdulahi: Rinia e Luginës mendjemëdhejë dhe xheloz

Abdulahi: Rinia e Luginës mendjemëdhejë dhe xheloz

Kikboksieri me famë botërore, Edvik Abdulahi gjatë një interviste për “Titullin” ka rrëfyer karrierën e tij tejet të suksesshme si boksier, objektivat dhe dashurinë që ka për vendlindjen e tij, Tërnocin dhe Luginën. Deri më tani

27.Aug.2013 17:37
 Marigona e Medvegjës, me flamurin kombëtarë

Marigona e Medvegjës, me flamurin kombëtarë

Intervistë me zonjushën Marigona Neziri, anëtare e SH.K.A "Medvegja" dhe përgjegjëse për grupin e fëmijëve në këtë shoqëri Valis, 16 korrik  Tashmë, dihet, se kanë filluar pushimet e mërgimtarëve në atdhe, tashmë, në atdheun

16.Jul.2013 13:37
titulli.com

Rama: Bashkimi ynë kombëtar në BE

Në përpjekjen e tij për t’u ngjitur në pushtet, lideri i opozitës shqiptare, Edi Rama, po synon t’i fitojë edhe zemrat dhe mendjet e kosovarëve. Për ta shlyer “stigmën” ndaj socialistëve që thuhet se ekziston në Kosovë, Rama ka

15.Apr.2013 09:18
Thaçi: Ne s'lëvizim nga propozimi ynë

Thaçi: Ne s'lëvizim nga propozimi ynë

"Është në duart e lidershipit të Serbisë të pranojë ose jo marrëveshjen. Ne i kemi dhënë propozimet tona, të cilat janë kushtetuese dhe ligjore, dhe nuk do të lëvizim nga ky pozicion", ka thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Tha

12.Apr.2013 13:34
Shaip Kamberi: Lugina kërkon reciprocitet

Shaip Kamberi: Lugina kërkon reciprocitet

Ish-kryetari i komunës së Bujanocit thotë se aq sa e njeh Serbinë, dyshon se ajo do të ndalet veç me një fond të posaçëm për katër komunat veriore të Kosovës, dhe pret që Asociacioni i komunave veriore, t’u sigurojë serbëve kompete

03.Mar.2013 17:13