Edhe një Magjistër i letërsisë shqipe në Preshevë
Lokale

Edhe një Magjistër i letërsisë shqipe në Preshevë

08.Jul.2021 11:46
0

Në Universitetin e Tetovës, kandidati Shefat Ademi mbrojti tezën e Magjistraturës, "Roli i medieve të shkruara gjatë Rilindjes Kombëtare" para komisionit në përbërje Prof.dr. Salajdin Salihu Kryetar i Komisionit Prof.dr. Zejenepe Rexhepi Anëtare dhe Prof. dr. Fatmir Sulejmani- Mentor.

Pas këtij evenimenti, ai mori titullin, Magjistër i letërsisë shqipe.

Shefat Ademi u lind më 1993, në fshatin Corroticë Komuna e Preshevës, ku shkollën fillore e ka kryer në vendlindje, kurse Gjimnazin " Skenderbeu" në Preshevë.

Më 2015, ka përfunduar studimet katër vjeçare, ku ka fituar titullin Profesor i diplomuar i gjuhës dhe letërsisë shqipe. Merret me publicistikë, me studimin e gjuhës shqipe dhe shumë të tjera./Titulli.com/

BBC Travel: Bimët e maleve shqiptare na bëjnë të dukemi të rinj
Tifozja angleze “shpërtheu” në lot, lojtari anglez pas ndeshjes ia dhuroi fanellën (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration