Aliu: Gabim ka qenë, animi i qeverisë për zgjedhjet në Luginë |VIDEO
Lokale

Aliu: Gabim ka qenë, animi i qeverisë për zgjedhjet në Luginë |VIDEO

04.Jun.2024 08:25
0

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu, tha se gabim ka qenë animi i qeverisë së Kosovës për një parti politike për zgjedhjet në Luginë të Preshevës. 

Madje, ai tha se nuk mund të rrijë neutral për faktin se vet vjen nga Lugina. “Nuk po mund të rri neutral në këtë pikë pasi që jam me origjinë nga Presheva, pavarësisht orientimit dhe simpatisë personale, po mendoj se kjo ka qenë gabim dhe veprim i gabueshëm”, tha ministri Aliu për Info Plus në RTK.

Ai po ashtu tha se ka qenë edhe gabim që kryeministri Kurti ka marrë pjesë në një tubim elektoral me një parti politike të caktuar nga Lugina e Preshevës, pasi që siç shprehet ai, kryeministri Kurti duhet të jetë përbashkues.

Madje, sipas tij pjesmarrja në tubim dhe mbështetja e një partie tjetër ishte një gabim.

“Ky ka qenë gabim dhe ky duhet të rregullohet sa më parë”, theksoi ai.

Arifi: Punuam çdo ditë, por që verditkti i popullit vendosi ndryshe
Vëzhguesit në Serbi: Zgjedhjet nuk ishin të lira dhe të ndershme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration