Akademi dhe homazhe në Preshevë
Lokale

Akademi dhe homazhe në Preshevë

30.Oct.2012 11:11
0
Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore në bashkëpunim me Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së, organizon akademi përkujtimore dhe homazhe në varrezat e dëshmorëve Akademia përkujtimore që do të mbahet nesër nga ora 16h në sallën e Kuvendit Komunal në Preshevë, do ti kushtohet Bardhyl Osmanit, Komandant “Delta” në 40 vjetorin e lindjes, dhe 100 vjetorit  të Pavarësisë së Shqipërisë. Këto dy organizata me seli në Preshevë, njoftonë se para mbajtjes së akademisë përkujtimore, do të organizohen edhe homazhe te varri i Bardhyl Osmanit si dhe te penda e Rahovicës, vendi ku ranë dëshmorët. OVL e UÇPMB-së ftonë familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e luftës së UÇPMB-së si dhe qytetarët, që të marrinë pjesë në këtë homazh i cili do të niset nga selia e kësaj organizate në Preshevë, të mërkurën në orën 10h./Titulli.com/
Studentët nga Bujanoci dhe Presheva në Beograd
Serbët edhe me targa të vjetra, Lugina vetëm me pagesë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration