Zyra ndërlidhëse e Kosovës në Beograd feston përvjetorin, i pranishëm edhe një serb i kontestuar?
Lokale

Zyra ndërlidhëse e Kosovës në Beograd feston përvjetorin, i pranishëm edhe një serb i kontestuar?

27.Feb.2024 22:32
0

Zyra ndërlidhëse e Kosovës në Beograd ka shënuar përvjetorin 16-të, të Pavarësisë me dhjetëra mysafirë të ndryshëm qendrorë dhe shqiptarë nga komuna Bujanoc e Preshevë. 

“Kënaqësi të merrja pjesë në Ceremoninë e 16 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, organizuar nga Z. Jetish Jashari, në cilësinë e Përfaqësuesit të Zyrës së Saj në Beograd”, thuhet në njoftimin e ambasadës së Shqipërisë në Beograd. 

Në mesin e të ftuarëve ishte i pranishëm edhe Çedomir Stojkoviç, avokati i politikanit opozitar serb, Nikola Sanduloviç I kontestuar nga shtei për vizitën e tyre në Kosovë./Titulli.com/

Një shtetas i Serbisë kapet nga Policia e Kosovës në rrugën Preshevë-Gjilan, tentoi të kontrabandojë
Presidenti ukrainas, Zelensky mbërrin në Kryeministri, e pret Rama (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration