Policia serbe arreston dy kosovarë, dyshohet se kanë hyrë në territor të Serbisë
Rajoni dhe Politika

Policia serbe arreston dy kosovarë, dyshohet se kanë hyrë në territor të Serbisë

13.Dec.2020 17:21
0

Policia serbe ka arrestuar dy qytetarë të Podujevës të cilët për shkak të mjegullës dyshohet se mund të kenë dalur në territorin e Serbisë, raporton Gazeta Express.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur për Express, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ai ka thënë se arrestimi i tyre është bërë gjatë ditës së djeshme dhe se Policia e Kosovës ka ndërmarrë veprime të menjëhershme.

“Pas pranimit të informacionit se dje pasdite dy persona afër fshatit Mirovc-Merdar mund të jenë qorientuar si pasojë e mjegullës dhe mund të kenë dalur në territorin serbë, Policia e Kosovës ka ndërmarr veprime te menjëhershme dhe është interesuar duke kontaktuar edhe palën tjetër në kufi, ku nga zyrtarët kompetent të pikëkalimit kufitar me shtetin fqinjë ka marr konfirmimin nga ta se dy personat shqiptarë të Kosovës janë ndaluar nga autoritetet policore serbe”, ka thënë ai.

 

Hoxha është shprehur se janë duke e trajtuar këtë rast, dhe se nuk mund të japin informacione shtesë për shkak të procedurave të mëtejme.

Ndalesa e shamisë në shkolla – kundërkushtetuese, vendos gjykata austriake
Po sikur Facebook të detyrohet të shkëputet nga Instagram dhe WhatsApp?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration