Ne Serbi 58 të vdekur dhe 5.809 raste të reja me COVID-19
Rajoni dhe Politika

Ne Serbi 58 të vdekur dhe 5.809 raste të reja me COVID-19

07.Dec.2020 07:27
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 58 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 5.809 raste të reja me këtë virus.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 1.949, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 219.652.

Aktualisht janë hospitalizuar 7.988 persona, ndërsa 278 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 14.486 persona janë testuar, duke e çuar në 1.899.946 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

Parlamenti Europian e dekoroi para 22 vitesh Ibrahim Rugoven, çka tha i për Kosovën (video)
Ragmi Mustafa, rizgjidhet kryetar i PDSH-së, kandidat për kryetar të komunës në Preshevë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration