Në Serbi 35 të vdekur dhe 2.971 raste të reja me COVID-19
Rajoni dhe Politika

Në Serbi 35 të vdekur dhe 2.971 raste të reja me COVID-19

15.Apr.2021 23:51
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit (COVID-19) humbën jetën 35 persona ndërsa u regjistruan 2.971 raste të tjera me këtë virus, transmeton Titulli.com.

Në spitale aktualisht po trajtohen 7.341 pacientë, në mesin e të cilëve 259 në respiratorë. Nga dje, 14.565 persona janë testuar dhe 2.971 prej tyre dolën pozitiv.

Në të njëjtën periudhë, 35 persona humbën jetën duke e çuar numrin e viktimave nga COVID-19 në 5.881. Shkalla e vdekshmërisë në Serbi është 0,90 për qind.

Gjithsej 654.870 raste me COVID-19 janë regjistruar në vend nga gjithsej 3.646.957 persona të testuar për COVID-19./Titulli.com/

Vuçiqi komenton propozimin slloven për Ballkanin, thotë se askujt nuk po i pengon “Shqipëria e madhe”
Serbia fillon ambalazhimin e vaksinës ruse Sputnik V
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration