Kryeministri Kurti takon në Prishtinë partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon - Shaip Kamberi” (foto)
Lokale

Kryeministri Kurti takon në Prishtinë partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon - Shaip Kamberi” (foto)

03.Dec.2023 19:21
0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot përfaqësuesit e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon - Shaip Kamberi” që do ë marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare më 17 dhjetor 2023.
 
Bartësi i kësaj liste, Shaip Kamberi ka shkruar se shqiptarët e Luginës, me votë, të sigurojnë përfaqësimin parlamentar dhe të vazhdojnë betejën politike për drejtësi e barazi.
 
Postimi i plotë në Facebook nga Shaip Kamberi: 
 
Shqiptarët e diskriminuar të Luginës nuk duhet e nuk guxojnë të mbesin pa zë përfaqësimi e pa përfaqësim të zëshëm.
 
Sot, bashkë me partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon - Shaip Kamberi”, në Prishtinë takuam kryeministrin Kurti të cilin e njoftuam për ecurinë e procesit të zgjedhjeve parlamentare të 17 dhjetorit.
 
Njoftuam kryeministrin për rëndësinë e vazhdimit të përfaqësimit të shqiptarëve në parlament.
 
Prandaj është me rëndësi që në zgjedhjet e 17 dhjetorit të vazhdohet përfaqësimi i drejtë e i denjë atje.
 
Duhet që shqiptarët e Luginës, me votë, të sigurojnë përfaqësimin parlamentar dhe të vazhdojnë betejën politike për drejtësi e barazi. 
 
 
 
Kurti: S’mund të ketë normalizim me Serbinë pa siguri
Kurti përshëndet bashkimin e pesë partive në Luginë: Shqiptarët duhet të përfaqësohen në parlamentin e Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration