Këto janë masat e reja anti-COVID në Kosovë, hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë
Rajoni dhe Politika

Këto janë masat e reja anti-COVID në Kosovë, hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë

06.Apr.2021 11:49
0

Qeveria e Kosovës dje ka marrë masa të reja kundër virusit COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi ditën e nesërme. 

Si masë përsëri është vendosur ora policore nga ora 22:00 deri në orën 05:00, ndërsa është vendosur që gastronomia të mbyllet për 11 ditë, deri më 18 prill.

Institucionet publike dhe private të arsimit parauniversitar do të kalojnë në online nga 12 deri më 18 prill, ndërsa ato universitare nga 7 deri më 18 prill.

Të gjithë qytetarët e Kosovës gjatë hyrjes në Kosovë duhet të paraqesin vërtetimin për test RT-PCR negativ, i bërë më së largu 72 orë para hyrjes në Kosovë.

Image

Image

Image

Image

 

Vuçiq: Deklaratat nga Prishtina nuk janë inkurajuese, ata duan njohje të madhe
Politikani opozitar serb: Pajtimi me shqiptarët ndodh vetëm kur Vuçiqi dhe Thaçi s’janë më në pushtet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration