Cedomir Jovanoviç shtrohet në spital, konfirmohet me pneumoni
Rajoni dhe Politika

Cedomir Jovanoviç shtrohet në spital, konfirmohet me pneumoni

09.Jan.2021 10:06
0

Lideri i LPD-së, Cedomir Jovanoviç është shtruar sërish në spital dhe ekzaminimi përcaktoi se ai kishte pneumoni.

Siç kemi mësuar jo zyrtarisht, Jovanović u pranua në KBC “Dragiša Mišović” sepse është sëmurë dhe besohet se ka probleme edhe me zorrët, shkruan B92, transmeton portal arbresh.info

Ai u ndalua për shkak të ekzaminimeve të mëtejshme për të përcaktuar nëse problemet ishin shkaktuar nga koronavirusi.

Gruaja e tij Jelena, ka deklaruar për Tanjug se pas ekzaminimin për Covid-19, situata e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe më pas u dërgua në një spital tjetër ku janë kryer edhe hollësishme të mushkërive, zemrës dhe barkut, në mënyrë që të përcaktohej terapia e saktë.

Jovanoviç është i vetëdijshëm, komunikues dhe në një gjendje të qëndrueshme dhe nuk ka pasur nevojë për bombolë oksigjeni.

Lideri i opozitës në Serbi ka rezultuar pozitiv me koronavirus në korrik të vitit të kaluar, dhe më pas ka vuajtuar nga pneumonia e rëndë.

Medvegja e shqiptarëve, pa shqiptarë! (video)
BE-ja pret zgjedhje të standardeve evropiane në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration