Arifi kritikon takimin Kamberi-Vuçiq në Beograd
Lokale

Arifi kritikon takimin Kamberi-Vuçiq në Beograd

26.Feb.2024 23:35
0
Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi kritikon takimin Kamberi-Vuçiq në Beograd.
 
Ai ka shkruar se nuk thanë asnjë fjalë për pasivizimin e shqiptarëve në Luginë të Preshevës.
 
Postimi në Facebook nga Shqiprim Arifi:
 
Deputeti doraputhës Kamberi, i cili për herën e dytë mori mandatin e deputetit me mëshirën e Vucicit dhe "asistenti" i tij lokal — kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, sot qenkan takuar me presidentin e Serbisë.
 
Në këtë takim, ata që bëhen skiftera në Kosovë e pula në Beograd, nuk e paskan folur as edhe NJË fjalë për PASIVIZIMIN e shqiptarëve në Luginë të Preshevës.
Turp!
 
 
 
 
 
See insights and ads
Boost post
 
All reactions:
77
 
Përfaqësues të politikës takuan presidentin e Serbisë, Vuçiq: Formimi i qeverisë, temë diskutimi
Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration