Mbi 1.200 shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë hy në Serbi pas heqjes së testit PCR
Rajoni dhe Politika

Mbi 1.200 shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë hy në Serbi pas heqjes së testit PCR

14.Jan.2021 22:55
0

Nga mesnata në Serbi mund të hyhet pa test t detyrueshëm PCR. Përmes vendkalimit kufitar Tabanoc te fqinji ynë deri në orën 14.00 kanë hyrë 1.675 qytetarë prej të cilëve 1240 shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe 417 shtetas të huaj.

Nga Stacioni Policor për VK Tabanoc informojnë se gjithsej 1.295 qytetarë kanë hyrë përmes vendkalimit kufitar Tabanoc nga mesnata deri në orën 14.00, prej të cilëve 692 shtetas vendas dhe  603 të huaj.

Në periudhën e njëjtë kanë dalë 1.675 qytetarë, prej tyre madje 1.240 shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe 417 shtetas të huaj.   Nga vendkalimi kufitar informojnë se deri në orën 14.00 kanë hyrë dhe dalë 1.932 shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe 1.020 shtetas të huaj apo gjithsej 2.952 persona./rtv21/

Analistë evropianë dhe amerikanë për qasjen transatlantike ndaj Ballkanit pas 20 janarit
Letra që zbuloi negociatat sekrete për ndarjen e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration