Autoritetet britanike: Disa nuk do ta heqin më kurrë maskën
Rajoni dhe Politika

Autoritetet britanike: Disa nuk do ta heqin më kurrë maskën

15.Jan.2021 07:42
0

Një pjesë e personave mund të mos heqin kurrë më maskat. Ky nuk është skenari apokaliptik të opinionit publik të alarmuar, por mendimi i një nga autoriteteve mjekësore më të rëndësishëm të Britanisë së Madhe, Jonathan Van-Tam.

“Pandemia ka ndryshuar shumë gjëra. Ka ndryshuar marrëdhënien tonë me higjienën, saqë të gjithë mbajmë dezinfektantme vete. Mendoj se do të ketë njerëz që do të vendosin të mbajnë përherë maskat në vendet publike, kur hyjnë në mjetet publike, përshembull”, deklaroi ai.  

Sa për virusin, ai theksoi se “nuk do të lirohemi më nga virusi, do bashkëjetojmë me të. Edhe në të ardhme, pak a shumë siç ndodh me gripin”./a2cnn/

Letra që zbuloi negociatat sekrete për ndarjen e Kosovës
22 vjet nga masakrat e Reçakut
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration