ZYRTARE: Kjo do të jetë skuadra e Bale për sezonin 2019-2020
Sport

ZYRTARE: Kjo do të jetë skuadra e Bale për sezonin 2019-2020

23.Aug.2019 20:05
0

Zinedine Zidane ka këmbëngulur se Gareth Bale dëshiron të mbetet në Real Madrid, mes spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen e tij.

Uellsiani pritej të largohej nga klubi në fillim të kësaj vere, me Zinedine Zidanen që publikisht kishte deklaruar se ai nuk ishte në planet e tij për sezonin 2019-2020.

Bale ishte startues në ndeshjen e javës së parë që Real Madrid e fitoi 1:3 në udhëtim te Real Betis.

“Ajo që ka ndryshuar është se lojtari do të qëndrojë, asgjë tjetër”, ka deklaruar Zidane në konferencë për shtyp, përcjell lajmi.net.

“Gjëja më e rëndësishme është që lojtari dëshiron të qëndrojë, dhe ne do t’i besojmë”.

“Ai ka treguar se është një lojtar i madh, dhe ai duhet të tregojë përsëri se çfarë lojtari është”./Lajmi.net/

Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin
Pse burrat dobësohen më shpejt se gratë, ky studim zbulon gjithçka
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration