Zyrtare: Anulohet meçi Miller – Joshua, nuk do ta besoni se për çfarë arsye!
Sport

Zyrtare: Anulohet meçi Miller – Joshua, nuk do ta besoni se për çfarë arsye!

18.Apr.2019 08:33
0

Boksierit, Jarrell Miller iu është mohuar licenca për t’u ballafaquar me Anthony Joshua në New York më 1 qershor, pasi atij iu është shfaqur diçka e jashtëligjshme në një testim të drogës.

Joshua, ishte gati të mbrojë titujt e tij IBF, WBA dhe WBO kundër Miller të pamposhtur, i cili kurrë nuk ka luftuar për një titull botëror.

Një mostër e marrë nga Milleri më 20 mars solli vendimin e Komisionit Shtetëror të Atletikës së New York.

 

Ekipi i Miller tani ka kërkuar që të testohet me një mostër tjetër. Nëse ky test kthehet në negativ – atëherë Milleri mund të bëjë një kërkesë tjetër për licencë.

Pjesëtarët e ekipit të Joshua thanë se boksieri i tyre do të bëjë debutimin e tij në Amerikë më 1 qershor pa marrë parasysh nëse Miller do të paraqitet apo jo.

Të shtrirë në rrugët e Beogradit, aksioni që rikonstruon krimet e Serbisë në Kosovë (FOTO)
Një serb publikon mbi 400 fotografi të sulmeve të NATO-s mbi Serbinë – thotë se janë të “vjedhura” nga serverët amerikanë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration