Zinedine Zidane vlerëson si fantastike lëvizjen e Eden Hazard tek Reali
Sport

Zinedine Zidane vlerëson si fantastike lëvizjen e Eden Hazard tek Reali

06.Apr.2019 12:06
0

Menaxheri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur për admirimin e tij për Chelsea përpara një lëvizje të mundshme të Eden Hazard në La Liga.

Zidane foli të premten për BBC Sport, ku u pyet për belgun Eden Hazard, i cili ka kohë që po flitet se ai mund të kalojë në ‘Santiago Bernabeu’, përcjell GazetaBlic.

“Ai është një lojtar që kam vlerësuar gjithmonë,” tha shefi i Madridit. “Ai është fantastik”.

 

“Unë nuk do të jap mendimin tim personal rreth asaj që mund të ndodhë sepse sezoni nuk ka përfunduar. Ai ka luajtur në Francë, e kam parë shumë dhe e njoh personalisht.”

Pas konferencës për shtyp të Zidane përpara përballjes së Los Blancos me Eibar, spekulime të reja u shfaqën në lidhje me Hazard.

Kështu që Chelsea, Reali dhe vetë lojtari – janë afër arritjes së një marrëveshjeje të plotë me
përfaqësuesin e Belgjikës.

Beteja për supermaci në Europë do të vendoset me Kosovën
SHBA-ja dhe Gjermania me qëndrim të përbashkët e të njëjtë për Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration