Zgjedhjet në Kosovë: Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP
Rajoni dhe Politika

Zgjedhjet në Kosovë: Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

08.Nov.2019 08:23
0

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i, subjektet politike që janë sërish të pakënaqura, kanë të drejtë të paraqitjes së ankesave në Gjykatën Supreme brenda 24 orëve.

Ndryshe, ankesat e para vetëm kanë shkuar në adresë të PZAP-së.

Partitë që kanë dorëzuar ankesa janë LDK, PDK, koalicioni Nisma-AKR-PD si dhe partitë e minoriteteve.

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së i përmbyllin takimet
Celtic “trondit” sërish Lazion, kualifikohen Sevilla e Basel
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration