Zbuloni si ndikon e qeshura në shëndet
Trupi dhe shëndeti

Zbuloni si ndikon e qeshura në shëndet

10.Jan.2020 13:40
0

Sot është dita botërore e të qeshurit.

Sigurisht, se pyetni pse të qeshurit ka ditën e vet?

Në fakt, të qeshurit është stimulues i fuqishëm që ndikon në shëndetin e përgjithshëm dhe për përmirësimin e disponimit.

Asgjë në botë nuk mund të ndikojë aq shpejt dhe pozitivisht sikur të qeshurit, transmeton KosovaPress.

E qeshura lufton stresin dhe dhimbjet, shton vetëbesimin dhe përmirëson përqendrimin dhe të mbajturit mend.

Të qeshurit ndikon pozitivisht në punën e zemrës, hormone, mushkëri, sy, emocione, tru.

Kjo është biçikleta elektrike e cila mund të ecë mbi ujë
Amerika ‘godet’ Serbinë: Sanksione ndaj saj për shkak të Rusisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration