Zbulohet dhuratat e Vuçiqit për Macronin
Rajoni dhe Politika

Zbulohet dhuratat e Vuçiqit për Macronin

15.Jul.2019 15:21
0

Mediet serbe tashmë kanë zbuluar edhe dhuratat që Aleksandar Vuçiq i ka përgatitur për Emmanuel Macronin.

Kanë mbetur edhe pak minuta kur presidenti francez, Emmanuel Macron pritet të mbërrijë në Beograd.

Mediet serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tashmë ka përgatitur dy dhurata për homologun e tij francez, Macron, transmeton lajmi.net.

Një ndër dhuratat që llogaritet si më e çmuara është edhe një shpatë e vitit 1895, armë kjo e cila është përdorur nga kalorësit e ushtrisë serbe në ish-Jugosllavi.

Më vonë, i njëjti lloj i shpatave, vetëm me stemën e Mbretërisë së ish-Jugosllavisë, u prezantua në armatimit të ushtrisë në vitin 1920 me stemën e Republikës së Serbisë, transmeton më tutje lajmi.net.

Siç raporton “Tanjug.rs”, dhurata tjetër për Macronin janë edhe dy vëllime të Raportit për të dërguarin e Serbisë në Paris “Misioni i Mbretërisë së Serbisë në Paris nga viti 1879 deri më 1885”, dhe “Misioni i Mbretërisë së Serbisë në Paris nga viti 1885-1893”.

Image

Image

22-vjeçares i vendoset kafka e parë plastike, e bërë me printer 3D
Macron: Franca do marrëveshje të qëndrueshme midis Kosovës dhe Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration