Xhaka, “mbret” i kartonëve të verdhë
Sport

Xhaka, “mbret” i kartonëve të verdhë

18.Feb.2020 08:05
0

Granit Xhaka është ndëshkuar me karton të verdhë të dielën në fitoren 4:0 të Arsenalit ndaj Newscastles. Kështu Xhaka është konfirmuar si “mbret” i kartonëve të verdhë në Premier League, ka shkruar të hënën gazeta e madhe zvicerane “Blick”.

Nga edicioni 2017\18 asnjë futbollist në kampionatin anglez nuk është ndëshkuar më shumë se Xhaka me kartonë të verdhë. Ai tashmë ka 27 ndëshkime me të verdhë.

Reprezentuesi i Zvicrës po i përmbahet stilit tij të lojës me shumë ndërhyrje dhe angazhim. Kjo po i kushton me marrjen e kartonëve, raporton Koha.net.

Luka Milivojeviq i Crystal Palace ka 26 kartonë për periudhë të njëjtë, ndërsa Abdoulaye Doucoure e Jose Holebas të Watfordit kanë nga 24 ndëshkime me të verdhë.

Vuçiq rreth idesë së korrigjimit të kufirit me Kosovën: Mbani mend fjalët e mija për 20 vjet?
Urat e Stambollit dhe Kulla e Ankarasë ndriçohen me ngjyrat e flamurit të Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration