Vulin: Ushtria e Serbisë duhet të vazhdojë të investojë që ta ruajmë paqen edhe në Ballkan
Rajoni dhe Politika

Vulin: Ushtria e Serbisë duhet të vazhdojë të investojë që ta ruajmë paqen edhe në Ballkan

12.Aug.2019 22:38
0

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin ka vizituar  Forcat Ajrore në Qendrën e Trajnimit Ajror në Batajnicë.

Ai aty ka theksuar se Ushtria e Serbisë duhet të investojë më shumë e më shumë secilin vit në stërvitje, aftësi dhe njohuri, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Duhet të investohet më shumë në secilin vit në stërvitje, njohur dhe dituri që na duhen”, është shprehur Vulin.

“Falë kësaj ne do të kemi mundësi jo vetëm që të garantojmë sigurinë mbarë vendit tonë, por edhe ta ruajmë paqen në gjithandej Ballkanit”.

Leao, një Ronaldo i ri
Me një selfie në celular mund të matet tensioni i gjakut!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration