Vuçiqi: Kosova është pjesë e Serbisë, por s'është krejt e jona, e as e Kosovës!
Rajoni dhe Politika

Vuçiqi: Kosova është pjesë e Serbisë, por s'është krejt e jona, e as e Kosovës!

19.Oct.2019 08:39
0

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka vazhduar me formulat e tij enigmatike si të zgjidhet çështja e Kosovës. 

Siç e citon "Vesti" i Beogradit, ai ka thënë dje se për të "Kosova është pjesë e Serbisë, por s'dua ta gënjej popullin dhe të them se e tëra është e jona".

"Nuk dua ta gënjej popullin të them se tëra është e jona dhe se ne pa vështirësi do të rrahim gjoks. Këtë nuk e duroj, meqë zgjidhjet e tilla të lehta çojnë në buzë të humnerës. Unë i thme popullit - nuk është e tëra e jona, por nuk është e gjitha as e tyre", citohet të ketë deklaruar Vuçiq. Ai ka shtuar se detyra jonë është të përpiqemi për gjetjen e kompromisit, përcjell Koha./Titulli.com/

Vendet e G7-ës kritikojnë kriptomonedhën Libra
Analistët thonë se Ballkani me BE-në është më larg se para fillimit të Procesit të Berlinit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration