Vuçiq: Vaksina brenda 2-3 ditësh, BE nuk mund ta ndalojë
Rajoni dhe Politika

Vuçiq: Vaksina brenda 2-3 ditësh, BE nuk mund ta ndalojë

21.Dec.2020 10:26
0

Aleksandër Vuçiç, Presidenti i Serbisë është shprehur se brenda tre ditësh pritet që në Serbi të mbërrijnë edhe dozat e para të vaksinës ‘Pfizer’.

Në ceremoninë e hapjes së spitalit të ri Covid në Krusevak, Vuçiç është shprehur se së shpejti në Serbi do të fillojë të aplikohet dhe vaksina ‘Pfizer’.

Kreu i shtetit serb ndër të tjera ka theksuar se do të bënte çmos për të marrë vaksinën në Serbi dhe se BE nuk do të mund ta ndalonte.

“Vaksinimi ka rëndësi thelbësore, ata thonë se është çështje komoditeti, por është çështje e jetës sonë. Unë besoj se ne do të marrim vaksinat e para ‘Pfizer’ në dy ose tri ditët e ardhshme“. Së shpejti Serbia pritet të marrë vaksina nga Kina dhe kompania amerikane ‘Moderna’”, tha Vuçiç.

Shtabi i krizave: Qendrat tregtare, kagfenetë dhe restorantet të punojnë deri ora 20, pritet miratimi nga qeveria
Qeveria cakton Shqiprim Arifin, kryetar të përkohshëm të Preshevës (vendimi)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration