Vuçiq: Parlamenti Evropian nuk duhet të pyetet në lidhje me Kosovën
Rajoni dhe Politika

Vuçiq: Parlamenti Evropian nuk duhet të pyetet në lidhje me Kosovën

10.Oct.2018 08:27
0
Aleksandar Vuçiq ka thënë se Parlamenti Evropian nuk duhet të pyetet në lidhje me Kosovën.
 
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Parlamenti Evropian nuk duhet të pyetet në lidhje me Kosovën.

Ai ka insistuar se Serbisë i takon që t’i mbrojë interesat e saj. “Nuk e di se çfarë lidhje ka kjo me ta”, deklaroi Vuçiq për mediat serbe, transmeton lajmi.net.

“Kjo nuk ka lidhje me realitetin. Shikojeni se çfarë është duke ndodhur në Prishtinë, në botë”, shtoi ai.

Vuçiq ka parashikuar periudhë të vështirë edhe për shumë shtete të fuqishme botërore.

“Periudhë e vështirë i pret shumë fuqi botërore, pikërisht për shkak të problemeve të tyre të brendshme”, u shpreh Vuçiq. /Lajmi.net/

Flet babai i Çlirimit, që u rrah në Novi Sad: Përpar reagoi Vuçiqi sesa Thaçi e Haradinaj (video)
Kryetari i Preshevës: Shqetësuese që të rinjtë në Novi Sad u rrahën vetëm pse kanë folur shqip
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration