Vuçiq: Nëse Kosova e heq taksën atëherë bisedojmë, nëse jo thjeshtë faliminderit
Rajoni dhe Politika

Vuçiq: Nëse Kosova e heq taksën atëherë bisedojmë, nëse jo thjeshtë faliminderit

28.Dec.2019 20:34
0

Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do të ndajë për të ashtuquajturën “Zyra për Kosovën’ një shumë shtesë prej 150 milionë eurove, raporton tanjug.

Ai ka thënë se këto fonde u dedikohen projekteve infrastrukturore.

“Ne do të punojmë kudo që të mundemi. Jo vetëm në veri, por edhe në jug të Ibrit. Graçanicë, Ranilug, Kllokot, në gjithë Kosovën ku jetojnë serbët”, ka thëën Vucic.

 Sa i përket dialogut, Vucic ka thëën se Serbia do të vazhdojë të bëjë punën e saj dhe se është e gatshme të rikthehet në dialog kur Prishtina zyrtare të heq taksën 100 % ndaj mallrave me origjinë nga Serbia.

 “Le t’i heqin tarifat dhe ne do të biesdojmë. Nëse nuk dëshirojnë. Nuk është asgjë. Faliminderit”, ka thënë Vuçiq.

 

 Tutje ka thënë se shteti serb edhe përkundër taksës së Kosovës, ka performuar mirë dhe ka arsye për t’u gëzuar./GazetaExpress/

Vjosa Osmani tregon se si do të mund të zgjidhej mosmarrëveshja VV-LDK për presidentin
Automobili turk quhet TOGG, ja veçorite e makinës totalisht Made in Turkey (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration