Vuçiq mbledh urgjent bashkëpuntorët pas dorëheqëjes së Haradinajt
Rajoni dhe Politika

Vuçiq mbledh urgjent bashkëpuntorët pas dorëheqëjes së Haradinajt

19.Jul.2019 22:40
0

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik dhe bashkëpunëtorët e tij, menjëherë pas lajmit për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. 

Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve.

Sipas tanjug, në takim kanë marrë pjesë edhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ai i Brendshëm, Nebojsha Stefanoviq, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe sekretari i Përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq.

Tanjug poashtu raporton se Vuçiq pritet që nesër të reagojë rreth dorëheqjes së shefit të ekzekutivit serb, Ramush Haradinaj.

Këshilltari Bolton takon Daçiqin: Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun
PSG pranon ofertën e Barçës, Neymar pranë rikthimit në “Camp Nou
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration