Vuçiq i kundërpërgjigjet ashpër ambasadorit Scott për Kosovën
Rajoni dhe Politika

Vuçiq i kundërpërgjigjet ashpër ambasadorit Scott për Kosovën

16.Oct.2018 13:11
0

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq i është kundërpërgjigjur ashpër ambasadorit të SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott i ciloi ka deklaruar që Kosova është shtet i pavarur dhe sovran, raporton “B92”, përcjell “Zëri.info”.

Me këtë rast Vuçiq ka deklaruar se Scott duhet të tregojë më shumë respekt për shtetit mikpritës.

"Do të ishte mirë nëse ai tregon një respekt pak më shumë për vendin pritës", ka thënë Vuçiq, duke shtuar se përfaqësuesi i qeverisë, i cili mori pjesë në këtë ngjarje në të cilën Scott dha këtë deklaratë, duhet të përgjigjet.

 

 Tutje Vuçiq ka deklaruar se SHBA-të kanë të drejtë në qëndrimet e tyre për arsye se janë fuqi botërore.

“Është e drejta e tyre, janë fuqi e madhe, por edhe e drejta jonë është që para të gjithëve edhe fuqive të mëdha, t’i mbrojmë qëndrimet tona”, ka deklaruar ai. 

Në parkun e Tërnocit dëmtohen kabllot elektrike, rasti të hetohet
Vuçiq nuk e di ku janë kufijtë midis shqiptarëve e serbëve, marrëzi për Medvegjën e Preshevën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration