Vuçiq: Deklaratat nga Prishtina nuk janë inkurajuese, ata duan njohje të madhe
Rajoni dhe Politika

Vuçiq: Deklaratat nga Prishtina nuk janë inkurajuese, ata duan njohje të madhe

06.Apr.2021 08:46
0

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se deklaratat nga Prishtina pas themelimit të institucioneve nuk janë inkurajuese.

“Tani do të doja të pyesja ata nga Beogradi që i mbështetën, çfarë prisnit. Ata duan njohje të madhe, dhe kjo është që Prishtina të njohë Serbinë pa Kosovën. Faleminderit për atë ofertë, por kjo nuk do të ndodhë”, tha Vuçiq në TV Pink pasi u pyet për të komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente, transmeton Klan Kosova.

Osmani u zgjodh presidente më 4 prill.

Skandal në Sarajevë: Pacientët me coronavirus po vdesin shkaku i respiratorëve të dobët kinez?
Këto janë masat e reja anti-COVID në Kosovë, hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration