Vuçiç me gjuhë të ashpër: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terrorist
Rajoni dhe Politika

Vuçiç me gjuhë të ashpër: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terrorist

08.Nov.2018 14:57
0

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë sot nga Helsinki se ata që mendojnë të tregojnë muskujt në raportin mes Prishtinës dhe Beogradit, duhet që të marrin më tej masat që duhet të paguajnë.

 
“Është tepër interesante se unë për Sulejman Ugljaninin dhe përkrahësit e tij jam homoseksual dhe fashist. Për kroatët jam terrorist, së bashku me Aleksandër Karagjorgjeviç. Për Thaçin jam djall e nuk e di se çfarë mund të jem për Komshiç”, deklaroi Vuçiç. Kjo deklaratë vjen pas takimit që Vuçiç kishte me Thaçin. Pikërisht Thaçi e ka quajtur Vuçiçin një “dreq”.
Guterres thotë se ideja e korrigjimit të kufijve ka ngjallur brenga në rajon e më gjerë
Në përkujtim të Mid’hat Frashërit në New York
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration