Videoja virtuale tregon saktësisht se si e sulmon koronavirusi trupin
Shkencë dhe teknologji

Videoja virtuale tregon saktësisht se si e sulmon koronavirusi trupin

07.Apr.2020 09:28
0

Nuk i duhet shumë kohë koronavirusit me simptoma të lehta që të kthehet në kërcënim serioz.

Kështu të paktën po e përshkruan seriozitetin e kërcënimit mediumi amerikan, ‘New York Times’, transmeton lajmi.net.

 

NYTimes ka arritur të sigurojë fotografi të realitetit virtual të një pacienti për të ilustruar formën se si COVID-19 mund të pushtojë mushkëritë dhe ta vrasë të infektuarin.

Pamjet janë realizuar në bashkëpunim me Universitetin Spitalor të George Washington.

Ndiqeni videon më poshtë për ta parë se si koronavirusi mund të çojë deri tek dështimi i organeve të frymëmarrjes.

 
 
 
Gjiganti i teknologjisë dhuron 30 superkompjuterë për të luftuar koronavirusin
Mësimi në distancë, i kënaqshëm në shkollën e mesme në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration