Video e rrallë: Këngë e valle në familjen e Adem Jasharit para luftës
Rajoni dhe Politika

Video e rrallë: Këngë e valle në familjen e Adem Jasharit para luftës

12.Jul.2019 09:37
0

Një video e rrallë është publikuar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari. Publiku në të shumtën e rasteve ka shikuar pamje të familjes me armë në dorë e duke luftuar, por këto pamje janë të rralla, për shkak se shfaqin momente gëzimi në familjen e heroit të Kosovës.

Gjithsesi, festimet me armë nuk kanë munguar as në familjen Jashari.

Siç edhe shihet në video, data e incizimit të këtyre pamjeve te familja Jashari është 4 tetori i vitit 1995, kur në Kosovë mbizotëronte paqja e brishtë.

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes. Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.

Pamjet brenda familjes nuk janë të tëra që shfaqen në video, aty paraqiten edhe momentet e luftimeve heroike të familjes ndaj ushtrisë serbe.

Gjenerali serb s’e duron praninë e Kosovës, lëshon mbledhjen në Bruksel
Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration