Veza dhe karota për lëkurë të pastër
Trupi dhe shëndeti

Veza dhe karota për lëkurë të pastër

01.Nov.2018 08:46
0

Lëkurë e pastër dhe plot jetë është diçka që të gjithë e duan, por nganjëherë nuk është edhe aq e lehtë për ta pasur.

Veç gjenetikës, është stili i jetesës, dieta ushqimore dhe produktet kozmetike ato që ndikojnë në cilësinë e lëkurës.

Ju sjellim më poshtë dy ushqime që ndikojnë pozitivisht për lëkurën tuaj:

Veza

Ngrënia e vezëve ose aplikimi i një maske veze në fytyrën tuaj është shumë e shëndetshme për lëkurën.

Vezët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës A që ndihmon në riparimin e lëkurës.

Karota

Nëse doni që lëkura juaj të thithë rrezet e diellit më shpejtë dhe të nxihet në mënyrë uniforme provoni maskën me karota dhe vaj ulliri. Karota është e pasur në vitaminë A, e cila ndihmon në riparimin e lëkurës dhe eleminimin e rrudhave të reja.

Publikohen fotografitë e para zyrtare të BMW Series 8 në version kabrio
Skype vjen me dizajn dhe funksione të reja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration