Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës (FOTO)
Rajoni dhe Politika

Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës (FOTO)

07.Dec.2018 08:05
0

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli po qëndron në një bazë ushtarake amerikane ku po sheh nga afër pajisjet ushtarake që Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’ia dhurojnë Ushtrisë së Kosovës gjatë fazës tranzitore.

Kadri Veseli ka rikonfirmuar sonte sërish nga baza ushtarake amerikane se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor dhe për këtë ai ka thënë se ska kthim mbrapa dhe se Kosova e ka mbështetjen e plotë të aleatit të përhershëm – SHBA.

Veseli ka thënë se Ushtria e Kosovës do të jetë faktor paqe në rajon dhe do të jetë aleate e NATO-s nëpër misionet e paqeruajtëse në botë.

Meta: Kundër ndryshimit të kufijve mbi baza etnike në Kosovë
Hakerët nga Serbia dhe Bosnja sulmojnë sistemin shtetëror të Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration