Veliu: LDK, së shpejti me mocion për Qeverinë, nuk sheh arsye për protesta
Rajoni dhe Politika

Veliu: LDK, së shpejti me mocion për Qeverinë, nuk sheh arsye për protesta

24.Sep.2018 14:23
0

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu ka thënë se do të fillojnë procedurat për të nxjerr një mocion votëbesimi për rrëzimin e Qeverisë.

Sipas tij bashkë me partitë tjera janë duke biseduar për të marr mbështetje për mocionin.

Madje Veliu thotë se ka përkrahje për ta rrëzuar Qeverinë edhe nga koalicioni qeveritar.

Veliu tha se nuk do ta përkrahin protestën e ftuar nga Vetëvendosje duke thënë se njëherë përnjëherë nuk e shohin të arsyeshme për protesta transmeton kp.

Këto deklarata Veliu i dha pas mbledhjes që kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka mbajtur me grupin parlamentar të LDK-së.

Vendimi i vështirë i Griezmannit për të refuzuar Barcelonën
Limaj: Kosova duhet të flasë me një zë për dialogun

Artikuj të ngjashëm

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration