Vdiq bashkëthemeluesi i Microsoftit, “pa të s’do të kishte kompjuter”
Shkencë dhe teknologji

Vdiq bashkëthemeluesi i Microsoftit, “pa të s’do të kishte kompjuter”

16.Oct.2018 10:50
0

Paul Allen, i cili bashkëthemeloi Microsoftin, ka vdekur në moshën 65-vjeçare nga komplikimet e limfomës jo-Hodgkin.

Ai kishte zbuluar rikthimin e sëmundjes vetëm dy javë më parë, pasi më parë u trajtua në vitin 2009. Ai kishte thënë se ai dhe mjekët ishin “optimistë” rreth trajtimit të saj.

Bashkëthemeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, u shpreh i mërzitur për vdekjen e mikut të tij.

“Unë jam i mërzitur nga vdekja e një prej miqve më të vjetër dhe më të dashur… Kompjuteri nuk do të kishte ekzistuar pa të”, ka thënë Gatesi.

Në një deklaratë që konfirmonte vdekjen e tij të hënën pasdite, motra e tij Jody e përshkroi biznesmenin si një “individ të shquar në çdo nivel”.

Biznesmeni e krijoi pasurinë e tij së bashku me mikun e shkollës Bill Gates, pasi bashkëthemeluan gjigantin e teknologjisë Microsoft, në vitin 1975.

Ashpërsohen përplajset mes Khabibit dhe 50 Centit
Shenjat kryesore se keni mungesë magnezi dhe çfarë duhet të bëni për të!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration