Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos
Sport

Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos

08.Feb.2019 17:11
0

Lëndimet e muskujve janë të kaluara, por thjesht, blaugranat nuk kanë dashur të rrezikojnë me Lionel Messin.

Barcelona dhe Real Madridi kanë luajtur baras 1-1 në kuadër të ndeshjes së parë të Copa del Rey.

 

Argjentinasi ka luajtur vetëm në 30 minutat e fundit të takimit pasi që fundjavën e kaluar kishte pësuar një lëndim të lehtë.

 

Lionel Messi dhe Raphael Varane (Photo by Angel Martinez/Getty Images)

Sulmuesi u inkuadrua në ndeshje në minutën e 63-të të derbit më të madh në botë, por që u pa se ishte më i kujdesshëm.

“Leo është i gatshëm njëqind për qind. Lëndimi i muskujve ka kaluar, por thjesht nuk kemi dashur të rrezikojmë. Ai do të luajë kundër Athletic Bilbaos”, shpjegoi trajneri i blaugranave, Ernesto Valverde.

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone
Vuçiq në Bujanoc premton projekte për serbët, shqiptarët bojkotuan pritjen? (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration