Ushqimet që po ju vrasin ngadalë, nuk do ta besoni!
Trupi dhe shëndeti

Ushqimet që po ju vrasin ngadalë, nuk do ta besoni!

11.May.2019 18:33
0

A e dini se ka ushqime që i konsumoni çdo ditë dhe që po ju vrasin ngadalë?

Shumica prej nesh kanë një numër të këtyre ushqimeve në menynë e përditshme, por nëse i përzieni të gjitha këto, do të merrni një kombinim vdekjeprurës.

Prandaj, duhet të filloni të bëni ndryshime në dietën tuaj. Analizoni atë që hani dhe filloni të bëni zgjedhjet e duhura që sot.

Disa nga këto ushqime çojnë në presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë, sëmundje të zemrës, diabet, madje edhe kancer. Të mos harrojmë obezitetin dhe gjithë ankthin dhe depresionin që mund të vijë me të.

Këtu është lista e ushqimeve që po ju vrasin ngadalë.

– Kripa

–  Lëngje frutash

–  Gruri

– Ushqimi i shpejtë

– Qumështi

– Buka e bardhë.

Disa mënyra si të mbroni zemrën
Përpjekje për zhbllokimin e dialogut Kosovë – Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration