UNILAD, Shqipëria destinacion turistik evropian
Kulturë

UNILAD, Shqipëria destinacion turistik evropian

19.Oct.2018 09:45
0

Shqipëria si destinacion evropian i cili ka shumë për t’u zbuluar dhe për t’u eksploruar, vazhdon të tërheqë vëmendjen e agjencive dhe web-siteve të huaja.

Vendi i shqiponjave po promovohet kudo në botë si një thesar që pret për t’u zbuluar dhe promovimi i saj edhe nga turistët e huaj ka bërë që vendi ynë të jetë në agjendën e vendeve turistike mjaft të pëlqyera, e cila ofron një turizëm gjithëvjetor dhe të larmishëm.

Së fundmi, një prej portaleve të njohura britanike, UNILAD ka shpërndarë një video që tregon vendet më të bukura të Shqipërisë që nga liqenet, deti dhe deri tek malet si një vend turistik plot ngjyra dhe mjaft i bukur, ku ndërthuret gjelbërimi dhe natyra e qetë, me majat e thepisura me bukuri të egër.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi është shprehur se, “kjo video e një prej portaleve të njohura britanike, UNILAD vlerëson bukuritë natyrore të Shqipërisë dhe fton turistët ta vizitojnë vendin tonë”.

Shqipëria tashmë është kthyer në një thesar vlerash dhe po eksplorohet përherë e më shumë nga turistët aventurierë që vizitojnë çdo cep të vendit tonë, duke ndërthurur argëtimin me bukuritë natyrore.

UEFA: Kosova nuk mund të luajë kundër këtyre dy kombëtareve
Emigrimi nga Serbia - rreth 20% duan të ikin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration