UEFA: Kosova nuk mund të luajë kundër këtyre dy kombëtareve
Sport

UEFA: Kosova nuk mund të luajë kundër këtyre dy kombëtareve

19.Oct.2018 09:42
0
Përfaqësuesja e Kosovës dhe gjithë përfaqësueset tjera të Evropës më 2 dhjetor të këtij viti do të mësojnë kundërshtarët e kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020.
 
Më 2 dhjetor, UEFA në Dublin të Irlandës do të bëjë tërheqjen e shortit për fazën e grupore kualifikuese për ‘EURO 2020’, që do të organizohet në dhjetë shtete.

Kosova në fazën grupore shkaku i marrëdhënieve politike nuk mund të luajë kundër dy shteteve, Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës.

Këtë UEFA fillimisht e ka bërë të ditur pas pranimit të Kosovës në këtë federatë në vitin 2016, por mediet e rajonit shkruajnë se shtëpia më e madhe e futbollit ka ripotencuar këtë fakt.

Shkaku i marrëdhënieve politike, mes vete nuk mund të luajnë as Armenia me Azerbajxhanin, Gjibraltari me Spanjën, Ukraina me Rusinë./Lajmi.net/

8 teknika për humbjen në peshë nëse dieta nuk po ju ndihmon më
UNILAD, Shqipëria destinacion turistik evropian
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration