Truku i thjeshtë që jua ulë shtypjen e gjakut brenda 2 minutave
Trupi dhe shëndeti

Truku i thjeshtë që jua ulë shtypjen e gjakut brenda 2 minutave

11.Oct.2019 15:28
0

Shtypja e lartë e gjakut është diçka nga e cila nuk keni nevojë më të vuani kur nuk keni ilaçe në dispozicion, pasi që mund ta trajtoni atë thjesht me një laps.

Duke e përdorur lapsin në të njëjtën mënyrë që akupunkturisti e përdor gjilpërën, ju mund të arrini rezultate të menjëhershme.

Doktorët e quajnë shtypjen e gjakut si “vrasës të fshehtë” sepse pasojat janë shumë serioze, por problemet zhvillohen ngadalë me kohën dhe simptomat janë të ngjashme me të sëmundjeve tjera.

Truku për ta ulur shtypjen e gjakut brenda 2 minutave

Kjo pikë e shtypjes është shumë e lehtë për ta gjetur dhe bën diferencë të madhe në mirëqenien tuaj.

Qiteni gishtin përgjatë linjës mes gishtit të madh dhe gishtit të dytë të këmbës.

Pika e shtypjes gjendet vetëm pak para se gishti ta arrijë ashtin.

Në atë pikë aplikoni presion për 3 sekonda, pastaj pushoni për 5 sekonda. Përsëriteni masazhin për 2 minuta dhe të njëjtën gjë bëjeni edhe në këmbën tjetër.

 

Schalke nuk heq dorë nga Diaz, Atletico gati “të blindojë” Thomas Partey
Instagram largon skedën Following në aplikacionin për celularët
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration