Tre shqiptar të lënduar në aksident në Nish
Rajoni dhe Politika

Tre shqiptar të lënduar në aksident në Nish

19.Oct.2018 05:51
0

Tre shqiptar kanë marrë lëndime të lehta trupore në një aksident në Nish.

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës nëpërmjet Zyrës Ndërlidhëse në Serbi ka përcjellur nga afër një aksident zingjiror në komunikacion, i cili sipas raportimeve të para ndodhi nga një tym i dendur dhe për pasojë la të vdekur një person dhe disa të tjerë të plagosur. 

Sipas ministrisë kjo e fundit ka siguruar informacione zyrtare se tre shtetasit kosovarë, të cilët ishin pjesë e këtij aksidenti kanë marrë disa lëndime-gërvishtje, por pas pranimit të ndihmës së parë në vendngjarje janë liruar dhe kanë vazhduar rrugën për në Kosovë.

Fordi dhe Volkswageni mund të bashkohen
Reagim nga “Saba Bellça” në Preshevë ndaj kryetarit të komunës së Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration