Xhirimet e Tokës në rezolucion 4K (video)
Atraktive

Xhirimet e Tokës në rezolucion 4K (video)

22.May.2019 09:56
0

Një satelit egjiptian ka kryer xhirimet e Tokës në rezolucion 4K, tha kompania britanike Sen, e cila prodhoi një video-sistemin për xhirim.

Sipas kompanisë, me sukses është testuar edhe sistemi për të dërguar imazhin në atë rezolucion nga orbita në Tokë. 

"Është sistemi i parë në botë që është në gjendje të dërgojë imazhe në kohë reale në një rezolucion të tillë të lartë nga orbita", tha kompania, transmeton KosovaPress.

Sistemi video përbëhet nga gjashtë kamera, dy prej të cilave janë të lëvizshme dhe menaxhohen nga një sistem kompjuterik i përbashkët.

Në xhirim mund të shihet Deti Mesdhe dhe Deti i Kuq..

 

 

copy(/home/titulli/public_html/images/image/oka-nasa.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Presheva lokalizon buxhetin për OJQ-të, Bujanoci financon edhe në Vrajë?
Plani nga Brukseli dhe Uashingtoni: Kosovën në veri, në shkëmbim të pjesëve të Serbisë jugore?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration