Studenti britanik i vetëm me biçikletë shëtit në 20 vende të botës
Atraktive

Studenti britanik i vetëm me biçikletë shëtit në 20 vende të botës

11.Mar.2019 22:01
0

Një student britanik është bërë personi më i ri që ka përfunduar vetëm rrugëtimin me biçikletë në mbarë botën pas udhëtimit prej 18.000 mile nëpër 20 vende.

Charlie Condell, 18-vjeç, vendosi të festonte fundin e nivelit A duke vendosur një udhëtim epik, të nisur më 6 korrik - një ditë pas përfundimit të provimeve të tij.

Aventurieri dhe çiklisti i mprehtë ka udhëtuar i vetëm në 20 vende në Azi, Evropë, Australi dhe SHBA për nëntë muaj, transmeton KosovaPress.

Rekordi i mëhershëm mbahej nga Tom Davies nga Londra, i cili përfundoi sfidën në vitin 2015, në moshën 19-vjeçare.

Charlie ka financuar udhëtimin e tij nga kursimet dhe gjithashtu ka krijuar një faqe për të marrë mbështetje financiare nga njerëzit që admironin udhëtimin e tij me biçikletë.

Ai përfundoi zyrtarisht aventurën e tij në orën 16.00, në Bristol.

Haliti thotë se Serbia dëshiron që Kosova të mos e heq taksën
Samolica e Bujanocit, vendi ku qeveria e Kosovës po ndihmon renovimin e shkollës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration