Pasi ta lexoni këtë, bisedoni urgjent me shoqet e ngushta
Atraktive

Pasi ta lexoni këtë, bisedoni urgjent me shoqet e ngushta

16.Apr.2019 18:33
0

Të kalosh kohë me shoqet e tua më të mira, nuk krahasohet me asgjë tjetër. Vetëm duke imagjinuar fotot që do të bëni, seç ndjen një kënaqësi të paparë. Miqtë dhe udhëtimet janë kombinimi perfekt dhe kjo është shkencërisht e vërtetuar.

Studimet e kryera kohë pas kohe tregojnë se koha e kaluar me miqtë redukton stresin dhe rrezikun nga sëmundjet e zemrës.

Shoqëria na ndihmon gjithashtu të bëhemi njerëz më të mirë duke ndikuar gjithashtu në tolerancën tonë ndaj dhimbjeve. Sa më i gjerë të jetë rrethi shoqëror, aq më mirë durojmë dhimbjet e çfarëdolloji. Çdo të thotë e gjithë kjo?! Shokët dhe shoqet e mira na ndihmojnë të jetojmë më gjatë!

Udhëtimet me shoqet kanë rezultate dyfish më pozitive! Që nga momenti i planifikimit e deri në zbatim.

Udhëtimet na ndihmojë ta kalojmë më lehtë depresionin, pasi mendja jonë fokusohet totalisht në pamje, kultura dhe zakone të reja, shkruan anabel. Tani, nëse po kërkoni një zgjidhje për të kaluar këtë periudhën stresuese e dini ç’të bëni.

Hapni një grup në ndonjë rrjet social, bisedoni për biletat ndërkohë që kurseni edhe ndonjë gjë nga rroga.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/hoqet.jpg): failed to open stream: No such file or directory
The Independent: Presidenti Thaçi po hetohet nga Trbunali Special
SHKA “Presheva” me nismë të re kulturore dhe motiv nga Prishtina (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration