Europiani i atletikës, Smajlaj dhe Gega përfaqësojnë Shqipërinë në Berlin
Sport

Europiani i atletikës, Smajlaj dhe Gega përfaqësojnë Shqipërinë në Berlin

06.Aug.2018 08:34
0
Në Berlin zhvillohet më datat 6-12 gusht Kampionati Europian i Atletikës, ku do të marrë pjesë edhe vendi ynë me dy sportistët e tij më të mirë, Izmir Smajlaj në garën e kërcimit së gjati dhe Luiza Gega në garën e 3000 metrave me pengesa.

Nga dy sportistët kuqezinj pritet një rezultat i mirë në këtë Europian, duke parë paraqitjet e fundit, madje edhe zona e medaljeve është një mundësi reale si për Gegën ashtu dhe për Smajlaj. Atleti shkodran është i pari që do të garojë për Shqipërinë, në garën e kërcimit së gjati. Ai ndodhet në Baterinë A së bashku me 14 atletë të tjerë, ndërkohë që 15 atletë janë edhe në Baterinë B.

Ndërsa Luiza Gega do të garojë më datën 10 gusht në disiplinën e garës së 3000m/p, në bateritë eliminatore. Sportistët kanë mbërritur në Berlin dhe janë stërvitur rregullisht, me shpresën që të kalojnë pengesën e parë, kualifikueset dhe më parë të synojnë për medalje.

 
Kush po i tërheq "˜vijat e kuqe' për Kosovën dhe Serbinë?
Këto janë fjalët e Xhakës pas përjashtimit të Behramit nga Kombëtarja e Zvicrës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration